rejestrlekow.pl

Anticol

Anticol jest lekiem posiadającym działanie leczy uzależnienie od alkoholu. Sprzedawany jest jako: tabletki. W zależności od wielkości opakowania dostępny produkt różni się ceną. Prosimy o przeanalizowanie poniższej tabeli i zapoznanie się ze szczegółami.

Anticol dostępny jest na receptę. Skonsultuj się ze swoim lekarzem psychiatrą w celu jej otrzymania.

Anticol nie jest lekiem refundowanym (dane z dnia: 1.05.2014 ).

Dostępne opakowania:
Postać Cena Producent
tabl. 500 mg 30 tabl. 39.75 zł Polfa Warszawa
Ulotka leku:

Uzależnienie od alkoholu.

Doustnie. Podawanie preparatu można rozpocząć po co najmniej 24 h okresie abstynencji. Dawka początkowa zwykle wynosi 500 mg na dobę (1 tabl.). Tabletkę stosuje się raz na dobę rano lub w przypadku znacznego nasilenia efektu uspokajającego wieczorem. Dawkę tę należy stosować zwykle przez 1-2 tyg. Następnie podaje się dawkę podtrzymującą, która wynosi 250 mg na dobę (125-500 mg na dobę). Maksymalna dawka doustna wynosi 500 mg na dobę. Podawanie leku należy kontynuować przez okres zalecony przez lekarza, jednak nie dłużej niż 6 mies. bez ponownej oceny pacjenta.

Mogą wystąpić: senność, nudności, wymioty, metaliczny posmak lub smak czosnku w ustach, przemijająca impotencja, łatwe męczenie się. Rzadko obserwowano reakcje psychotyczne, w tym stany depresyjne lub paranoidalne, schizofrenię i manię. Odnotowywano występowanie skórnych reakcji alergicznych, zapalenia nerwów obwodowych i uszkodzenia hepatocytów.

Nadwrażliwość na disulfiram, tiokarbaminiany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Stan upojenia alkoholowego, spożywanie napojów zawierających alkohol etylowy lub stosowanie preparatów zawierających alkohol w ciągu ostatnich 24 h. Stwierdzona niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, uprzednio przebyta niewydolność obwodowa krążenia. Zaburzenia psychiczne, psychozy (z wyjątkiem przebytych ostrych psychoz alkoholowych), próby samobójcze w wywiadach. Preparatu nie należy stosować bez świadomej zgody pacjenta.

Nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Disulfiram może powodować nasilenie działania leków przeciwzakrzepowych w wyniku hamowania ich przemian enzymatycznych. Disulfiram nasila też działanie antypiryny, fenytoiny, chlordiazepoksydu i diazepamu poprzez hamowanie ich metabolizmu. Badania przeprowadzone na zwierzętach wskazują na podobny wpływ na metabolizm petydyny, morfiny i amfetaminy. Amitryptylina i chlorpromazyna mogą nasilać, a diazepam osłabiać objawy reakcji disulfiramowej. Disulfiram hamuje reakcje utleniania i wydalanie ryfampicyny przez nerki. Jednoczesne stosowanie izoniazydu i disulfiramu może wpływać na czynność o.u.n. i wywoływać zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchów, drażliwość, bezsenność. Metronidazol i disulfiram stosowane jednocześnie mogą wywołać stany dezorientacji i stany psychotyczne. Nie zaleca się równoczesnego stosowania tych leków. Kontakt z organicznymi rozpuszczalnikami zawierającymi alkohol, aldehyd octowy, paraldehyd podczas terapii disulfiramem może wywołać reakcję disulfiramową. Disulfiram może przedłużać czas działania alfentanylu.

Zobacz listę wszystkich zamienników leku Anticol

Nazwa Postać Cena
Anticol tabl. 500 mg 30 tabl. 39.75 zł
Disulfiram WZF tabl. do implantacji 100 mg 10 tabl. 208.85 zł

Nazwa postać dawka Opakowanie Zapłata pacjenta Zakres wskazań

Opinie o leku Anticol:

Nikt nie dodał jeszcze opini o leku Anticol. Bądź pierwszy i pomóż innym!

Anticol

Podstawowe informacje

Substancja aktywna: disulfiram

Postać: tabletki

Działanie: leczy uzależnienie od alkoholu

Kategoria: Ośrodkowy układ nerwowy

Recepta: na receptę

Refundacja: Nie