rejestrlekow.pl

Tianesal

Tianesal jest lekiem posiadającym działanie przeciwdepresyjne. Sprzedawany jest jako: tabletki powlekane. W zależności od wielkości opakowania dostępny produkt różni się ceną. Prosimy o przeanalizowanie poniższej tabeli i zapoznanie się ze szczegółami.

Tianesal dostępny jest na receptę. Skonsultuj się ze swoim lekarzem neurologiem w celu jej otrzymania.

Tianesal znajduje się na liście leków refundowanych (dane z dnia: 1.05.2014 ). Oznacza to, że w przypadku potwierdzonej choroby znajdującej się na liście świadczeń otrzymasz dopłatę. W zakładce 'refundacja' znajdziesz więcej informacji na temat refundacji leku.

Dostępne opakowania:
Postać Cena Producent
tabl. powl. 12,5 mg 30 tabl. 20.43 zł Adamed
Ulotka leku:

Leczenie depresji u dorosłych.

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. 3 razy na dobę, przed posiłkami. Pacjenci >70. rż., pacjenci z niewydolnością nerek: dawkę należy zredukować do 1 tabl. 2 razy na dobę. Czas pojawienia się i trwania działania leczniczego w przypadku depresji, w tym depresji z lękiem to 7-14 dni, a w przypadku depresji związanej z odstawieniem alkoholu: 4-8 tyg.

Często: jadłowstręt psychiczny, koszmary senne, bezsenność, ospałość, ból głowy, zawroty głowy, zapaść, drżenia, zaburzenia widzenia, tachykardia, kołatania serca, częstoskurcze, ból w okolicy przedsercowej (ból w klatce piersiowej), uderzenia gorąca, duszność, suchość błony śluzowej jamy ustnej, ból brzucha, nudności, wymioty, zaparcia, wzdęcia, dyspepsja, biegunka, zgaga, bóle mięśni, bóle pleców, astenia, uczucie dławienia w gardle. Niezbyt często: wysypka plamisto-grudkowa lub wysypka rumieniowa, świąd, pokrzywka. Rzadko: nadużywanie i uzależnienie od leku (szczególnie u pacjentów poniżej 50. rż. i z uzależnieniem od alkoholu lub leków w wywiadzie). Istnieją dane o pojedynczych przypadkach dotyczących wyobrażeń prób samobójczych i zachowań samobójczych w trakcie lub we wczesnym etapie po zakończeniu leczenia tianeptyną.

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Jednoczesne stosowanie leku z nieselektywnymi inhibitorami MAO.

Lek nie powinien być stosowany w ciąży. Brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania tianeptyny u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie zaleca się karmienia piersią podczas leczenia.

Nie stosować tianeptyny z inhibitorami MAO z powodu zwiększonego ryzyka wystąpienia omdleń naczynioruchowych, napadów wzmożonego ciśnienia, hipertermii, drgawek oraz zgonu. W razie konieczności zastosowania inhibitorów MAO tianeptynę należy odstawić na minimum 15 dni przed włączeniem inhibitorów MAO. Ponadto nie zaleca się jednoczesnego stosowania tianeptyny z mianseryną (z powodu antagonistycznego działania na modelach zwierzęcych).

Zobacz listę wszystkich zamienników leku Tianesal

Nazwa Postać Cena
Tianesal tabl. powl. 12,5 mg 30 tabl. 20.43 zł
Tialera tabl. powl. 12,5 mg 30 tabl. 20.00 zł
Tialera tabl. powl. 12,5 mg 90 tabl. 49.50 zł
Aneptinex tabl. powl. 12,5 mg 30 tabl. 20.34 zł
Aneptinex tabl. powl. 12,5 mg 60 tabl. 39.06 zł
Aneptinex tabl. powl. 12,5 mg 90 tabl. 57.52 zł
Coaxil tabl. powl. 12,5 mg 30 tabl. 24.60 zł

Nazwa postać dawka Opakowanie Zapłata pacjenta Zakres wskazań
Tianesal, tabl. powl., 12,5 mg 30 tabl. 12.45 zł Choroby psychiczne lub upośledzenia umysłowe

Opinie o leku Tianesal:

Nikt nie dodał jeszcze opini o leku Tianesal. Bądź pierwszy i pomóż innym!

Tianesal

Podstawowe informacje

Substancja aktywna: tianeptyna

Postać: tabletki powlekane

Działanie: przeciwdepresyjne

Kategoria: Ośrodkowy układ nerwowy

Recepta: na receptę

Refundacja: Tak